Senaste resultat

Telge Open 2017 börjar
Slut
27/10
28/10
29/10

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
29100511 sö 29/10 17:15 sö 29/10 Tälje C BU11 Slutspel Final Kungsholmen BBK Färdig Ik Eos Lund    
29100508 sö 29/10 14:40 sö 29/10 Tälje C BU12 Slutspel Final Djursholm India... Färdig KFUM Blackeberg...    
29100709 sö 29/10 15:40 sö 29/10 Brunnsäng BU13 Slutspel Final Malbas Svart 22 - 24 Alvik Basket    
29100610 sö 29/10 17:00 sö 29/10 Rosenborgshallen BU14 A-Slutspel Final AIK Basket Gul 57 - 33 Åkersberga Basket    
29100609 sö 29/10 16:00 sö 29/10 Rosenborgshallen BU15 A-Slutspel Final SBBK Vit 35 - 46 Högsbo Basket L...    
29100506 sö 29/10 13:00 sö 29/10 Tälje C GU11 Slutspel Final AIK Basket Ulri... Färdig Botkyrka Basket    
29100409 sö 29/10 15:50 sö 29/10 Tälje B GU12 A-Slutspel Final AIK Basket AIK ... Färdig Alvik Basket 2    
29100611 sö 29/10 18:00 sö 29/10 Rosenborgshallen GU13 A-Slutspel 1 Final Haga Haninge 2 23 - 25 AIK BASKET 1    
29100310 sö 29/10 18:00 sö 29/10 Tälje A GU14 A-Slutspel Final Norrköping Dolp... 24 - 42 SBBK    
29100307 sö 29/10 14:00 sö 29/10 Tälje A GU15 Slutspel Final AIK Basket 19 - 22 KFUM Blackebe... 2    
29100308 sö 29/10 15:00 sö 29/10 Tälje A GU16 Slutspel Final SBBK 35 - 24 Lobas Basket    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
29100212 sö 29/10 18:30 sö 29/10 Täljegymnasiet BU14 B-Slutspel 5-6 Täby Basket P04 18 - 46 KFUM Lidingö Ba...    
29100412 sö 29/10 18:25 sö 29/10 Tälje B BU13 B-Slutspel 5-6 Antnäs BK 20 - 0 Virum Vipers White    
29100411 sö 29/10 17:35 sö 29/10 Tälje B GU13 A-Slutspel 1 Bronsmatch Bjärred 305 Guld 23 - 25 Sunderby SK BYN...    
29100211 sö 29/10 17:30 sö 29/10 Täljegymnasiet BU15 A-Slutspel Bronsmatch KFUM Blackeberg... 40 - 43 SBBK Grön    
29101211 sö 29/10 17:30 sö 29/10 Pershagen GU13 B-Slutspel 11-12 AIK BASKET 3 10 - 17 Bollstanäs Basket    
29101411 sö 29/10 17:30 sö 29/10 Fornbacka BU14 B-Slutspel 7-8 Östersund basket 0 - 20 KFUM Haga Hanin...    
29102010 sö 29/10 17:00 sö 29/10 Snäckviken BU13 B-Slutspel 7-8 KFUM Örebro bas... 20 - 0 Östersund Basket    
29100410 sö 29/10 16:45 sö 29/10 Tälje B BU13 Slutspel Bronsmatch Virum Vipers Blue 0 - 20 Viby Basket Röd    
29100210 sö 29/10 16:40 sö 29/10 Täljegymnasiet BU14 A-Slutspel Bronsmatch Spånga Basket 43 - 24 Högsbo Basket H...    
29101210 sö 29/10 16:40 sö 29/10 Pershagen GU13 C-Slutspel 13-14 Åkersberga Basket 44 - 21 Västerås basket    
29101410 sö 29/10 16:40 sö 29/10 Fornbacka GU14 B-Slutspel 3-4 Tureberg Basket 26 - 27 Täby Basket    
29100309 sö 29/10 16:30 sö 29/10 Tälje A GU13 B-Slutspel 9-10 Malbas 18 - 36 Viby Basket Vib...    
29100510 sö 29/10 16:25 sö 29/10 Tälje C GU12 A-Slutspel Bronsmatch Alvik Basket 3 Färdig AIK Basket AIK Gul    
29101109 sö 29/10 16:20 sö 29/10 Ronna GU14 B-Slutspel 7-8 BK Höken Höke... 2 31 - 26 Sigtuna Basket    
29101808 sö 29/10 16:00 sö 29/10 Campus GU11 B-Slutspel 5-6 SBBK Bulls Färdig Östersund Basket    
29102009 sö 29/10 16:00 sö 29/10 Snäckviken GU13 A-Slutspel 2 KFUM Örebro Bas... 22 - 29 AIK BASKET 2    
29100209 sö 29/10 15:50 sö 29/10 Täljegymnasiet GU15 Slutspel Bronsmatch Ockelbo basket 41 - 37 Hammarby Basket    
29101209 sö 29/10 15:50 sö 29/10 Pershagen BU14 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B KFUM Örebro Basket 22 - 32 Malbas 1    
29101409 sö 29/10 15:50 sö 29/10 Fornbacka BU13 Avslutningsmatcher C Avslutningsmatcher C SBBK Vit 0 - 20 Skuru Basket    
29100509 sö 29/10 15:30 sö 29/10 Tälje C GU13 A-Slutspel 2 KFUM Blackeberg... 30 - 39 SBBK    
29101709 sö 29/10 15:30 sö 29/10 Västergård B BU11 Slutspel Bronsmatch KFUM Blackeberg... Färdig SBBK Wolves    
29101008 sö 29/10 15:05 sö 29/10 Gärtuna GU14 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Ockelbo basket 24 - 29 IFK Råneå    
29100208 sö 29/10 15:00 sö 29/10 Täljegymnasiet BU16 A-Slutspel Bronsmatch Borås Basket 46 - 23 SANDVIKA BBK    
29100408 sö 29/10 15:00 sö 29/10 Tälje B GU16 Slutspel Bronsmatch Högsbo Basket 17 - 30 AIK Basket    
29100608 sö 29/10 15:00 sö 29/10 Rosenborgshallen BU15 B-Slutspel 13-14 Falcon Basket 2 24 - 43 Alvik    
29101208 sö 29/10 15:00 sö 29/10 Pershagen BU14 Avslutningsmatcher B Avslutningsmatcher B Högsbo Basket H... 18 - 44 AIK Basket svart    
29101807 sö 29/10 15:00 sö 29/10 Campus GU11 B-Slutspel 7-8 KFUM Blackeberg... Färdig KFUM Blackeberg...    
29100708 sö 29/10 14:50 sö 29/10 Brunnsäng BU15 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher KFUM Sundsvall Vit 20 - 52 Kungsholmen Basket    
29100908 sö 29/10 14:45 sö 29/10 Wasa GU16 5-7 plats KFUM Blackeberg... 44 - 34 Sigtuna Basket ...    
29101108 sö 29/10 14:40 sö 29/10 Ronna GU13 B-Slutspel 9-12 Viby Basket Vib... 24 - 20 Bollstanäs Basket    
29101708 sö 29/10 14:40 sö 29/10 Västergård B GU12 B-Slutspel 7-8 SBBK Bulls Färdig Haga Haninge    
29102008 sö 29/10 14:40 sö 29/10 Snäckviken BU15 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher Ik Eos Lund Vit 33 - 31 Högsbo Basket T...    
http://www.tomtit.se/ Sydpoolen Ben and Jerrys Rent a Wreck O'Learys