Detta är resultaten från Telge Open 2017. Se de senaste resultaten från Telge Open 2019 här.

Girls U12


A-Slutspel

  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28101909 lö 28/10 16:20 lö 28/10 Blombacka KFUM Blacke...K Villastan Färdig Spånga Basket      
28100511 lö 28/10 17:10 lö 28/10 Tälje C Alvik Basket 1 Färdig AIK Basket AIK Vit      
28101910 lö 28/10 17:10 lö 28/10 Blombacka Västerås basket Färdig Åkersberga Basket      
28101911 lö 28/10 18:00 lö 28/10 Blombacka Alvik Basket 2 Färdig KFUM Blacke...IK Kälvesta      
28100513 lö 28/10 18:50 lö 28/10 Tälje C Alvik Basket 3 Färdig Bollstanäs Basket      
28101912 lö 28/10 18:50 lö 28/10 Blombacka AIK Basket AIK Svart Färdig KFUM Blacke...s IK Nälsta      
28101913 lö 28/10 19:40 lö 28/10 Blombacka AIK Basket AIK Gul Färdig SBBK Wolves      
28101914 lö 28/10 20:30 lö 28/10 Blombacka Norrköping Dolphins Färdig KFUM Blacke...K Vällingby      
29101900 sö 29/10 08:00 sö 29/10 Blombacka Västerås basket Färdig Alvik Basket 3      
29101901 sö 29/10 08:50 sö 29/10 Blombacka AIK Basket AIK Svart Färdig Alvik Basket 1      
29101502 sö 29/10 09:55 sö 29/10 Igelsta AIK Basket AIK Gul Färdig Norrköping Dolphins      
29100504 sö 29/10 11:20 sö 29/10 Tälje C Spånga Basket Färdig Alvik Basket 2      
29100405 sö 29/10 12:10 sö 29/10 Tälje B Alvik Basket 3 Färdig AIK Basket AIK Svart      
29100407 sö 29/10 14:05 sö 29/10 Tälje B AIK Basket AIK Gul Färdig Alvik Basket 2      
29100409 sö 29/10 15:50 sö 29/10 Tälje B AIK Basket AIK Svart Färdig Alvik Basket 2      
29100510 sö 29/10 16:25 sö 29/10 Tälje C Alvik Basket 3 Färdig AIK Basket AIK Gul      

B-Slutspel

  Matchnr Tid Spelplan Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28101807 lö 28/10 17:20 lö 28/10 Campus KFUM Blacke... Blackeberg Färdig KFUM Blackebergs IK Ängby      
28101808 lö 28/10 18:10 lö 28/10 Campus SBBK Bulls Färdig KFUM Blackebergs IK Ekerö      
28101809 lö 28/10 19:00 lö 28/10 Campus Fryshuset B...rsta Turkos Färdig Haga Haninge      
28101810 lö 28/10 19:50 lö 28/10 Campus Fryshuset B... Årsta, Vit Färdig Nyköpings b...ping Basket      
29101902 sö 29/10 09:40 sö 29/10 Blombacka Fryshuset B... Årsta, Vit Färdig SBBK Bulls      
29101503 sö 29/10 10:45 sö 29/10 Igelsta KFUM Blackebergs IK Ängby Färdig Haga Haninge      
29101707 sö 29/10 13:50 sö 29/10 Västergård B Fryshuset B... Årsta, Vit KFUM Blackebergs IK Ängby      
29101708 sö 29/10 14:40 sö 29/10 Västergård B SBBK Bulls Färdig Haga Haninge      

Extra matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
− − − − Matchen är inte schemalagd KFUM Blacke...s IK Nälsta AIK Basket AIK Vit      
29101903 sö 29/10 10:30 sö 29/10 Blombacka Åkersberga Basket Färdig KFUM Blacke...IK Kälvesta      
29101904 sö 29/10 11:20 sö 29/10 Blombacka Bollstanäs Basket KFUM Blacke...K Villastan      
29101504 sö 29/10 12:25 sö 29/10 Igelsta Nyköpings b...ping Basket Färdig Fryshuset B...rsta Turkos      
29101906 sö 29/10 13:00 sö 29/10 Blombacka SBBK Wolves Färdig KFUM Blacke...K Vällingby      
29101505 sö 29/10 13:15 sö 29/10 Igelsta KFUM Blackebergs IK Ekerö Färdig KFUM Blacke... Blackeberg      
http://www.tomtit.se/ Sydpoolen Ben and Jerrys Rent a Wreck O'Learys