Detta är resultaten från Telge Open 2017. Se de senaste resultaten från Telge Open 2019 här.

Girls U13


A-Slutspel 1

Matcher - A-Slutspel 1

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28100316 lö 28/10 21:20 lö 28/10 Tälje A 1/8 Final Skuru Basket 2 18 - 17 Alvik Basket 2      
28100416 lö 28/10 21:20 lö 28/10 Tälje B 1/8 Final AIK BASKET 1 36 - 10 Uppsala Basket 1      
29100300 sö 29/10 08:00 sö 29/10 Tälje A 1/4 Final Haga Haninge 2 44 - 32 Bjärred 305 Lila      
29100301 sö 29/10 08:50 sö 29/10 Tälje A 1/4 Final Ik Eos Lund 21 - 31 Sunderby SK BYN Moves      
29100502 sö 29/10 09:40 sö 29/10 Tälje C 1/4 Final Bjärred 305 Guld 34 - 24 Skuru Basket 2      
29100503 sö 29/10 10:30 sö 29/10 Tälje C 1/4 Final Klubb sydcenter 19 - 24 AIK BASKET 1      
29100406 sö 29/10 13:10 sö 29/10 Tälje B Semifinal AIK BASKET 1 21 - 14 Sunderby SK BYN Moves      
29100207 sö 29/10 14:00 sö 29/10 Täljegymnasiet Semifinal Bjärred 305 Guld 9 - 26 Haga Haninge 2      
29100411 sö 29/10 17:35 sö 29/10 Tälje B Bronsmatch Bjärred 305 Guld 23 - 25 Sunderby SK BYN Moves      
29100611 sö 29/10 18:00 sö 29/10 Rosenborgshallen Final Haga Haninge 2 23 - 25 AIK BASKET 1      

A-Slutspel 2

Matcher - A-Slutspel 2

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28100212 lö 28/10 18:00 lö 28/10 Täljegymnasiet 1/8 Final Sunderby SK... Attackerar 18 - 24 KFUM Örebro Basket BLÅ      
28101113 lö 28/10 19:40 lö 28/10 Ronna 1/8 Final BK Höken Blå 16 - 28 BK Höken Gul      
29100500 sö 29/10 08:00 sö 29/10 Tälje C 1/4 Final Duvbo IK 2 34 - 35 KFUM Örebro Basket BLÅ      
29101100 sö 29/10 08:00 sö 29/10 Ronna 1/4 Final IFK Råneå 3 - 47 KFUM Blackebergs IK West      
29100501 sö 29/10 08:50 sö 29/10 Tälje C 1/4 Final SBBK 47 - 7 BK Höken Gul      
29101101 sö 29/10 08:50 sö 29/10 Ronna 1/4 Final Alvik Basket 1 23 - 25 AIK BASKET 2      
29100205 sö 29/10 12:10 sö 29/10 Täljegymnasiet Semifinal KFUM Örebro Basket BLÅ 18 - 39 KFUM Blackebergs IK West      
29100206 sö 29/10 13:00 sö 29/10 Täljegymnasiet Semifinal SBBK 22 - 11 AIK BASKET 2      
29100509 sö 29/10 15:30 sö 29/10 Tälje C Final KFUM Blackebergs IK West 30 - 39 SBBK      
29102009 sö 29/10 16:00 sö 29/10 Snäckviken Bronsmatch KFUM Örebro Basket BLÅ 22 - 29 AIK BASKET 2      

B-Slutspel

Matcher - B-Slutspel

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28100512 lö 28/10 18:00 lö 28/10 Tälje C 9-24 Viby Basket Viby Röd 45 - 20 Haga Haninge 1      
28101112 lö 28/10 18:50 lö 28/10 Ronna 9-24 AIK BASKET 3 52 - 4 Tensta Basket      
29100800 sö 29/10 08:20 sö 29/10 Östertälje 9-16 Malbas 35 - 28 Tyresö Basket      
29100801 sö 29/10 09:10 sö 29/10 Östertälje 9-16 KFUM Blackebergs IK East 30 - 40 AIK BASKET 3      
29100802 sö 29/10 10:00 sö 29/10 Östertälje 9-16 Täby basket... basket vit 27 - 28 Bollstanäs Basket      
29101104 sö 29/10 11:20 sö 29/10 Ronna 9-16 Skuru Basket 1 11 - 25 Viby Basket Viby Röd      
29101106 sö 29/10 13:00 sö 29/10 Ronna 9-12 AIK BASKET 3 14 - 17 Malbas      
29101108 sö 29/10 14:40 sö 29/10 Ronna 9-12 Viby Basket Viby Röd 24 - 20 Bollstanäs Basket      
29100309 sö 29/10 16:30 sö 29/10 Tälje A 9-10 Malbas 18 - 36 Viby Basket Viby Röd      
29101211 sö 29/10 17:30 sö 29/10 Pershagen 11-12 AIK BASKET 3 10 - 17 Bollstanäs Basket      

C-Slutspel

Matcher - C-Slutspel

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
28101111 lö 28/10 18:00 lö 28/10 Ronna 13-20 Åkersberga Basket 30 - 24 Täby basket röd      
28102011 lö 28/10 18:00 lö 28/10 Snäckviken 13-20 Västerås basket 36 - 21 KFUM Örebro Basket VIT      
28100413 lö 28/10 18:50 lö 28/10 Tälje B 13-20 Duvbo IK 1 25 - 12 Antnäs BK      
29100803 sö 29/10 10:50 sö 29/10 Östertälje 13-14 Uppsala Basket 2 35 - 38 Åkersberga Basket      
29101105 sö 29/10 12:10 sö 29/10 Ronna 13-14 Duvbo IK 1 19 - 21 Västerås basket      
29101210 sö 29/10 16:40 sö 29/10 Pershagen 13-14 Åkersberga Basket 44 - 21 Västerås basket      

Visa alla matcher i en tabell

http://www.tomtit.se/ Sydpoolen Ben and Jerrys Rent a Wreck O'Learys