Seneste resultat

Telge Open 2018 begynder
Slut
2/11
3/11
4/11

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
04110508 sø 04/11 14:55 sø 04/11 Tälje C BU12 A-Slutspel Final Haga Haninge Finished Kungsholmen Basket    
04110609 sø 04/11 16:15 sø 04/11 Rosenborgshallen BU13 A-slutspel Final Malbas 39 - 53 KFUM Blackebergs IK  
04110307 sø 04/11 15:00 sø 04/11 Tälje A BU14 A-Slutspel Final Fryshuset Basket 33 - 32 Alvik Basket  
04110309 sø 04/11 17:00 sø 04/11 Tälje A BU15 A-Slutspel Final Högsbo Basket 45 - 35 Åkersberga basket  
04110310 sø 04/11 18:00 sø 04/11 Tälje A BU16 A-Slutspel Final AIK Basket Vit 57 - 30 Åkersberga Basket  
04110306 sø 04/11 14:00 sø 04/11 Tälje A GU12 A-Slutspel Final Alvik Basket Gul Finished Alvik Basket Grön    
04110610 sø 04/11 17:15 sø 04/11 Rosenborgshallen GU13 A-Slutspel Final Alvik Basket Grön 16 - 21 AIK BASKET VIT    
04110308 sø 04/11 16:00 sø 04/11 Tälje A GU14 A-Slutspel Final Södertälje BBK 36 - 12 Sunderby SK BYN F05  
04110305 sø 04/11 13:00 sø 04/11 Tälje A GU15 A-Slutspel Final Norrköping ...ns Dolphins 54 - 35 Onsala Pirates BBK  
04110304 sø 04/11 12:00 sø 04/11 Tälje A GU16 A-Slutspel Final Spånga Basket 49 - 22 Södertälje BBK  
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
04110611 sø 04/11 18:10 sø 04/11 Rosenborgshallen BU16 B-Slutspel 11-12 Tureberg Basket 38 - 52 Alvik Basket Gul  
04110211 sø 04/11 18:00 sø 04/11 Täljegymnasiet BU16 A-Slutspel Bronze match Södertälje BBK 2 30 - 30 Södertälje BBK 1    
04110511 sø 04/11 17:30 sø 04/11 Tälje C BU14 B-Slutspel 7-8 Viby Basket 45 - 43 Ockelbo basket  
04110210 sø 04/11 17:05 sø 04/11 Täljegymnasiet BU16 B-Slutspel 9-10 IK Eos Vit 45 - 35 KFUM Sundsvall  
04112309 sø 04/11 16:40 sø 04/11 Västergård A BU15 B-Slutspel 5-6 Haga Haninge 31 - 39 KFUM Blackebergs IK East  
04110510 sø 04/11 16:35 sø 04/11 Tälje C GU13 A-Slutspel Bronze match Alvik Basket Vit 17 - 24 AIK BASKET SVART  
04111709 sø 04/11 16:35 sø 04/11 Västergård B GU12 B-Slutspel 7-8 Haga Haninge Finished AIK Basket Ulriksdal    
04110209 sø 04/11 16:10 sø 04/11 Täljegymnasiet GU15 B-Slutspel 17-18 KFUM Blackebergs IK West 29 - 10 Viby Basket  
04110708 sø 04/11 15:50 sø 04/11 Brunnsäng GU14 B-Slutspel 5-6 BK Höken Gul 18 - 27 Onsala Pirates BBK  
04110509 sø 04/11 15:45 sø 04/11 Tälje C BU12 A-Slutspel Bronze match AIK Basket Finished IK Eos Grön    
04112308 sø 04/11 15:45 sø 04/11 Västergård A BU15 A-Slutspel Bronze match Fryshuset Basket 1 53 - 65 Malbas Svart  
04112408 sø 04/11 15:40 sø 04/11 Viksberg GU14 A-Slutspel Bronze match Duvbo IK 29 - 30 Haga Haninge  
04110608 sø 04/11 15:20 sø 04/11 Rosenborgshallen BU14 A-Slutspel Bronze match Södertälje BBK 1 22 - 24 Malbas Black  
04110208 sø 04/11 15:15 sø 04/11 Täljegymnasiet GU15 A-Slutspel Bronze match Åkersberga Basket Saints 24 - 19 Skuru Basket  
04110707 sø 04/11 14:55 sø 04/11 Brunnsäng GU14 B-Slutspel 7-8 KFUM Uppsala Basket 20 - 17 Malbas Vit  
04111708 sø 04/11 14:55 sø 04/11 Västergård B BU12 B-Slutspel 9-10 Virum Vipers Finished Tureberg Basket    
04112307 sø 04/11 14:50 sø 04/11 Västergård A GU15 B-Slutspel 19-20 Haga Haninge 38 - 22 Högsbo Basket Lions  
04112407 sø 04/11 14:45 sø 04/11 Viksberg GU14 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher Fryshuset Basket 30 - 38 KFUM Blackebergs IK West  
04111007 sø 04/11 14:35 sø 04/11 Gärtuna BU15 B-Slutspel 7-8 Turun NMKY Blue 17 - 36 AIK Basket Svart  
04111107 sø 04/11 14:30 sø 04/11 Ronna GU13 B-Slutspel 19-20 KFUM Örebro basket 16 - 20 KFUM Sundsvall Blå  
04110607 sø 04/11 14:25 sø 04/11 Rosenborgshallen BU16 A-Slutspel Semifinal Södertälje BBK 1 21 - 37 Åkersberga Basket  
04112007 sø 04/11 14:25 sø 04/11 Snäckviken BU14 B-Slutspel 17-18 Högsbo Basket Lions 35 - 36 Täby basket 2  
04110207 sø 04/11 14:20 sø 04/11 Täljegymnasiet BU16 B-Slutspel 9-12 KFUM Sundsvall 38 - 29 Alvik Basket Gul  
04111707 sø 04/11 14:05 sø 04/11 Västergård B BU12 B-Slutspel 11-12 KFUM Blackebergs IK Ekerö Finished Norrköping dolphins    
04110507 sø 04/11 14:00 sø 04/11 Tälje C BU13 A-slutspel Bronze match Södertälje BBK 20 - 32 Lobas  
04110706 sø 04/11 14:00 sø 04/11 Brunnsäng GU15 Extramatch B-slutspel Extramatch B-slutspel Duvbo IK Röd 25 - 22 Alvik Basket Grön  
04112306 sø 04/11 13:55 sø 04/11 Västergård A BU15 A-Slutspel Semifinal Fryshuset Basket 1 43 - 46 Högsbo Basket  
04112406 sø 04/11 13:50 sø 04/11 Viksberg GU14 Avslutningsmatcher Avslutningsmatcher AC Jordbro 17 - 43 Alvik Basket Gul  
04112506 sø 04/11 13:45 sø 04/11 Fonrbacka BU15 Avslutningsmatcher B-slutspel Avslutningsmatcher B-slutspel Östersund Basket 31 - 39 KFUM Linköping Basket    
04110906 sø 04/11 13:40 sø 04/11 Wasa GU13 A-Slutspel Semifinal AIK BASKET SVART 14 - 29 AIK BASKET VIT  
04111006 sø 04/11 13:40 sø 04/11 Gärtuna GU13 Extramatcher B-slutspel Extramatcher B-slutspel Eskilstuna Basket 27 - 15 Fryshuset Basket Årsta  
04110806 sø 04/11 13:35 sø 04/11 Östertälje GU15 Extramatch B-slutspel Extramatch B-slutspel Högsbo Basket Tigers 41 - 3 Järfälla Basket  
http://www.tomtit.se/ Sydpoolen Ben and Jerrys Rent a Wreck O'Learys